Płaskowniki mosiężne, a aspekt mosiądzu i aluminium

Płaskowniki mosiężne – mosiądz, będący jednocześnie połączeniem miedzi oraz cynku, jest jednym z najczęściej stosowanych stopów metali. Zróżnicowane produkty z mosiądzu są stosowane na dużą skalę w przemyśle: blachy, pręty, taśmy, płaskowniki, ale także rury. Te ostatnie znalazły zastosowanie nie tylko w produkcji różnych elementów układów chłodzenia i ogrzewania (szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym). Jak się okazuje, mosiężne rury mogą również pełnić funkcję elementów dekoracyjnych. Gdzie dokładnie są używane te produkty z mosiądzu?

Płaskowniki mosiężne i aluminium – najważniejsze kwestie

Jak wiadomo, ze względu na ilość lub rodzaj dodatków stopowych mosiądz dzieli się na kilka rodzajów. Te z kolei mogą mieć nieco inne właściwości. Nie inaczej jest w przypadku produktów, które zostały na nich oparte. Z tego powodu rury mosiężne mogą być stosowane w różnych obszarach. Najczęściej jednak zaznacza się, że są one stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, a także w przemyśle morskim i elektrotechnicznym. Są doskonałymi częściami w systemach grzewczych, chłodzących i gazowych, jeżeli także chodzi o płaskowniki mosiężne.

 

Bardzo często rury mosiężne są używane do tworzenia różnych instalacji sanitarnych, w tym armatury dekoracyjnej. Co ciekawe, te produkty z miedzi i stopów cynku znalazły również zastosowanie w przemyśle oświetleniowym. Projektanci sięgają po ten materiał, tworząc różne lampy. Jego charakterystyczny złotożółty kolor z metalicznym połyskiem idealnie pasuje również do różnych trendów w dziedzinie budownictwa i wyposażenia wnętrz.

 

Aluminium jest materiałem z tworzywa sztucznego oraz bardzo lekkim i wytrzymałym materiałem, dlatego jest stosowany w wielu gałęziach gospodarki. Szczególnie w budownictwie można wyróżnić produkty aluminiowe, które są szczególnie stosowane w tej dziedzinie. Profile aluminiowe – produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach, w których wyróżniamy między innymi płaskowniki, kąty lub przekroje kanałów. Lekka i trwała konstrukcja profilu daje wiele możliwości konstrukcyjnych. Ponadto są odporne na uszkodzenia i szkodliwe warunki atmosferyczne. Profile wykonane z aluminium można łatwo i szybko obrabiać, łatwo poddając się np. ciąć. Ta elastyczność nie wpływa w żaden sposób na wytrzymałość profili w aspekcie omawiania płaskowników mosiężnych.

 

Pręty aluminiowe – są stosowane głównie w budownictwie, szczególnie w zbrojeniu betonu lub konstrukcji wzmacniających. Są również stosowane w pracach remontowych i remontowych oraz w ogrodzeniach i bramach. Pręty aluminiowe są również elementem budowlanym niektórych maszyn. Powstają w wyniku procesu zwanego walcowaniem lub ciągnieniem, dzięki czemu uzyskują różne kształty. Pręty wykonane z aluminium są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne, charakteryzują się również trwałością, a co za tym idzie długotrwałym działaniem w odniesieniu do płaskowników mosiężnych. Profile aluminiowe – są elementami dużych konstrukcji budowlanych, na przykład przy budowie ścian nośnych i fasadowych oraz rusztowań. Wśród sekcji wyróżniamy takie typy jak: kanały, trójniki, kąty, profile Z, belki dwuteowe. Aluminium jest wdzięcznym materiałem, lekkim i mocnym, więc będzie w użyciu przez długi czas, szczególnie w przemyśle i budownictwie.

Author: Roman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *