Miedź w elektronice, a płaskowniki mosiężne

Przedstawiając płaskowniki mosiężne nie należy zapominać, że kluczową cechą miedzi, która jest niezwykle ceniona w elektrotechnice, staje się jej przewodność elektryczna, która czasami jest wykorzystywana zwłaszcza podczas budowy instalacji i systemów.

Płaskowniki mosiężne, a zastosowanie miedzi we współczesnych czasach!

Ma również bardzo dobrą przewodność cieplną, dzięki czemu pozwala całkowicie wyeliminować tzw. Gorące punkty. Połączenia miedziane po lutowaniu są trwałe i szczelne. Łatwy montaż elementów miedzianych jest możliwy dzięki ich twardości i wyjątkowej elastyczności. Ponadto miedź ma niską rozszerzalność cieplną, co czyni ją lekko podatną na zmiany objętości z powodu wahań temperatury. Elementy wykonane z miedzi są odporne na korozję spowodowaną wilgocią i innymi warunkami pogodowymi. Wykazują również odporność na pełzanie, co zapobiega poluzowaniu połączeń elementów miedzianych. Charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Miedź jest ciągliwym i ciągliwym metalem, dlatego jest łatwa w obróbce, jeżeli także chodzi o płaskowniki mosiężne.

Nawet połowa światowej produkcji miedzi wykorzystywana jest w elektronice, elektryczności i energii. Większość detali i elementów konstrukcyjnych w różnych branżach jest wykonana z miedzi. Służy do tworzenia między innymi. drutów i kabli stosowanych w telekomunikacji i energetyce, styków, rezystorów, procesorów i mikroprocesorów, złącz, półprzewodników. Uzbrojenie transformatorów, elektrody, komutatory i płytki drukowane są wykonane z miedzi w odniesieniu do płaskowników mosiężnych. Co ciekawe, w wielu branżach, nawet w wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach zaawansowanych technologii, używają miedzi znacznie częściej niż aluminium! Wynika to z faktu, że aluminium, choć ma wiele zalet, ma mniejsze wytwarzanie ciepła. Z tego powodu w elektronice często mamy do czynienia z miedzianymi płaskownikami, blachami, drutami, rurami, taśmami itp. Ze względu na swoje parametry jest to bardzo cenny materiał, powszechnie stosowany nie tylko w elektrotechnice.

Author: Roman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *